خودروی ساینا به مشتریان تحویل داده شد

در اواخر سال 94 بود که کمپانی «سایپا » شروع به پیش فروش کردن خودروی «ساینا» کرده بود .

تحویل اتومبیل «ساینا» به مالکان در اواخر ماه اردیبهشت صورت پذیرفت .

یعنی با احتساب اینکه خودروی « ساینا » در اواخر اردیبهشت ماه تحویل داده شده است مشتریان در حدود 2000 کیلومتر با این خودرو مسافت طی نموده اند و بیان داشته اند که از «ساینا» نسبتا رضایت داشته اند .

این رضایت بیشتر بخاطر وجود امکانات جدیدی است که در« تیبا » وجود نداشت و همین تجهیزات رفاهی باعث شده تا به چشم مالکین، «ساینا »خودرویی متمایز از «تیبا » باشد.

این روزها سایپا نسخه فول EX ساینا را به دست مشتریان می سپارد که به امکاناتی چون دو کیسه هوا، ترمز ABS و EBD، آینه ها و شیشه های برقی، سنسور پارک عقب، رینگ اسپرت، سیستم تهویه اتوماتیک و… مجهز است. مشخصات فنی این خودرو مانند تیبا بوده و تنها در بخش امکانات و قسمت هایی از بدنه متفاوت ظاهر می شود. حضور این خودرو در بازار باعث شده تا کم و بیش ساینا را در نمایشگاه ها ببینیم و قیمت های مختلفی را برای آن بشنویم. البته که قیمت گذاری نمایشگاه داران برای این نوبرانه سایپا تقریبا هماهنگ شده است و اکثرشان در یک بازه قیمتی، برای ساینا EX قیمت تعیین کرده اند.

امروز اگر قصد خرید ساینا EX را از نمایشگاه داران داشته باشید، قیمتی بین ۲۸ الی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را به شما اعلام می کنند. این در حالی است که سایپا قیمت این محصول را ۲۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین کرده است و با ثبت نام قبلی، با توجه به سود مشارکت، ساینا را با قیمتی کمتر از عدد اعلامی به مشتریان تحویل می دهد. نسخه SX ساینا که امکاناتی مشابه با تیبا SX دارد و از داشتن شیشه برقی عقب، آینه های برقی و سیستم تهویه اتوماتیک محروم است، در کارخانه ۲۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و به ندرت در بازار یافت می شود و حداکثر با قیمت ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معالمه می شود.
ساینا خودرویی است که به عنوان نسخه فیس لیفت تیبا معرفی می شود و این روزها در سایپا کاشان در حال تولید است. برنامه تولیدی این شرکت برای ساینا، بیشتر روی نسخه EX بوده و در بازدیدی که چند وقت پیش از خط تولید آن داشتیم، متوجه شدیم که نسخه فول ساینا مشتری بیشتری دارد و به مراتب اهداف تولیدی بیشتری را برای سایپا تعیین می کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید