رقبای ساینا در بازار صفرکیلومتر ها

این احتمال می رود که مادامی که خودروی ساینا روانه بازارها گردد رقیب های پروپا قرصی را در جلو خود ببیند .

در گام نخست دو خودروی تیبا و پراید که دارای قیمت ارزانی هم دارند وجود دارند ما ازاین خودرو ها رد شویم و به سراغ خودروهای گران تر می رویم  .

قیمت خودروی ساینا در حدود 27.000.000 تومان الی 28.000.000 تومان می باشد .

در حال حاضر امکان خرید خودروها به صورت قسطی وجود دارد پس با این وجود می توان به جای خرید اتومبیل ساینا به سراغ خودروهای بهتر رفت و آن ها را به صورت قسطی خریداری نمود .

پژو ۲۰۶ تیپ دو انتخاب بدی نیست؛ فقط سه میلیون تومان گران‌تر است اما از همه نظر به ساینا برتری دارد. درست است که حجم موتور ۲۰۶ تیپ‌۲ حدود ۱۳۰۰ سی‌سی است اما به هر حال توسط پژو فرانسه طراحی شده، با استانداردهای زیبایی‌شناسی منطبق است و انتخاب منطقی‌تری به نظر می‌آید. در منوی ایران‌خودرو حتی می‌توان دست روی رانا گذاشت که مدل EL آن با قیمت ۳۱ میلیون تومان در بازار پیدا می‌شود و مدل LX حدود ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. رانا سنگین‌تر از سایناست، فضای بیشتری برای سرنشین‌ها دارد و حجم موتور آن تقریبا برابر است اما توان خروجی‌ موتورش به وضوح بیشتر است. اگر رانا را انتخاب کنید برای سفرهای برون شهری هم وسیله دم‌دستتان هست اما به هیچ‌وجه نمی‌توان مصرف سوخت رانا را با ساینا مقایسه کرد. رانا در شهر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند. در جاده اشتهای رانا به ۵٫۷ لیتر می‌رسد و به صورت ترکیبی این عدد روی ۶٫۹ لیتر است. ضمن اینکه در رانا امکاناتی مثل قابلیت تنظیم ارتفاع پیش رویتان است و صندلی‌ها راحت‌تر به نظر می‌رسند.

حالا می‌رسیم به محصولی که مدت‌هاست در بازار حضور دارد، قابلیت‌هایش را نشان داده و طبق آخرین آمارها همچنان پرفروش است. درباره پژو ۴۰۵ حرف می‌زنیم که تمام موفقیت‌هایش را با همان قیمت ساینا به دست‌آورده است؛ مدل GLX در نمایندگی‌ها ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و اگر به بازار آزاد بروید می‌توانید آن را ۲۷ میلیون و ۴۰۰ بخرید.

سری داشبورد جدید ۴۰۵ هم در نمایندگی‌ها ۲۸ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. اگر موضوع مصرف سوخت برایتان مسئله باشد، می‌توانید مدل دوگانه‌سوز ۴۰۵ را با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان در نمایندگی‌ها و ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار آزاد پیدا کنید. اگر قرار باشد روی تریم داخلی ساینا زوم کنیم، ۴۰۵ مدل SLX با قیمت ۳۰ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان در نمایندگی‌ها و ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار آزاد چشم‌انتظار شماست.سمند هم می‌تواند انتخاب قابل اطمینانی باشد. به خصوص که مدل SE آن ۲۷ میلیون تومان بیشتر قیمت ندارد. اگر مدل LX سفارش دهید باید ۲۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان خرج کنید.

خرید LX سال هم در نمایندگی‌ها ۲۹ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. اما می‌رسیم به انتخابی که می‌تواند روی دست همه آنها بلند شود. هم از نظر مصرف سوخت قابل اطمینان باشد، هم به روز‌تر باشد و هم برای سفر گزینه‌ای قابل اطمینان باشد. داریم درباره تندر ۹۰ مدل E1 حرف می‌زنیم که ایران‌خودرو آن را ۳۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان می‌فروشد و در بازار آزاد تنها ۱۰۰ هزار تومان گران‌تر است. خرید این خودرو از سایپا برایتان ۳۳ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان تمام می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید