سایپا و احداث مجتمع نگهداری از کودکان بی سرپرست بم

در دی ماه سال 1382 زلزله ای در شهرستان بم به وقوع پیوست که به دنبال این حادثه کودکانی بی سرپرست بر جای ماندند

در این راستا کمپانی سایپا با توجه به سیاست هایی که در پیش دارد و همچنین اهداف انسانی که این شرکت در پیش گرفته است برای کمک به مردمان آسیب دیده این شهرستان کارهایی را انجام داد که از جمله آن کمک نمودن به امور خیریه و همچنین ساختن یک مجتمع برای نگهداری از کودکان بی سرپرست بم می باشد که با هماهنگی کمپانی سپهر بم صورت گرفته است .

اين پروژه با سرمايه اي در حدود 3000 ميليون ريال در زميني با زيربناي حدود 900 متر در منطقه بم قديم اجرا شد . مجتمع ساختماني نگهداري كودكان بي سرپرست بم شامل دو ساختمان دو طبقه مجزا مي باشد كه در شمال و جنوب زمين واقع است

مابين دو ساختمان ، حياطي روباز مي باشد . دو ساختمان مذكور با كريدوري به عرض 2 متر و به طول 5/13 متر به يكديگر منتقل مي شوند . همچنين در شمال زمين (شمال ساختمان شمالي) حياطي نواري به عرض 2 متر و طول 22 متر نيز طراحي شده است .

لازم به ذكر است پروژه مذكور در اواخر سال 85 خاتمه يافته و به موسسه سپهر بم تحويل شده است .

مسئوليت هاي اجتماعي :

باتوجه به نقش اساسي و مهم سهامداران و ذي نفعان در يک بنگاه اقتصادي، گروه سايپا نيز به اين مهم توجه خاصي نشان داده و برآن است تا مسئوليت هاي اجتماعي خود را در قبال تمامي ذي نفعان در 4 گروه، جامعه، مشتريان، دولت و سهامداران به نحو احسن ايفا نمايد. براي گروه جامعه سه آيتم حفظ محيط زيست،کاهش آلايندگي و مديريت بهينه سوخت خودروها مد نظرقرار گرفته شده است. براي گروه مشتريان نيز توليد محصول با کيفيت و ايمن، خدمات پس از فروش با کيفيت، قيمت مناسب و تنوع محصول مد نظر مي باشد. در گروه دولت نيز نگاه ارتقاء محصولات در راستاي انطباق با استانداردهاي 55 گانه دنبال مي شوند و در گروه سهامداران نيز با نگاه انتفاعي به هزينه کمتر و سود بيشتر دقت مي گردد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید