شروع فعالیت شرکت سایپا سیتروئن

پس از به اتمام رسیدن مذاکره هایی که دو کمپانی «سایپا» و «سیتروئن» با یکدیگر داشتند در نهایت شرکت «سایپا سیتروئن» به صورت رسمی فعالیت خود را در کشور ما شروع کرد .

مذاکره هایی که دو شرکت «سایپا» و «سیتروئن» با یکدیگر داشتند با حضور داشتن مدیران ارشد هر دو شرکت صورت گرفته است .

پس از آخرین مذاکره هایی که این دو شرکت داشتند سردر کمپانی «سایپا کاشان» به «سایپا سیتروئن» تغییر یافت.

بنابر گزارش ارائه شده توسط سایپا نیوز و نقل گردیده از ایسنا :

ژان کریستف کمارد قائم مقام منطقه خاور میانه و آفریقا و عضو هیات مدیره  PSAو جمعی از مدیران ارشد «سیتروئن»، ضمن حضور در شرکت سایپا، با دکتر مهدی جمالی، مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا نشستی برگزار و در خصوص ادامه همکاری ها مذاکره کردند.

در این نشست، دو طرف بر ادامه همکاری با سرعت بیشتر در جهت راه اندازی خطوط تولید خودرو مشترک و عرضه سریع محصول به بازار در سایپا کاشان اتفاق نظر داشتند.

بر اساس این گزارش با حضور مدیران ارشد دو شرکت سیتروئن و سایپا، شرکت سایپا سیتروئن در ایران به صورت رسمی ثبت و به صورت عملیاتی فعالیت خود را آغاز کرد.

علاوه بر این تمامی قراردادهای مورد نیاز جوینت ونچر به امضای دو طرف رسید و اعضای هیات مدیره شرکت سایپا سیتروئن مشخص و معرفی شدند.

گفتنی است قرارداد جوینت ونچر بین دو شرکت سایپا و سیتروئن در پسا برجام منعقد شد و روند همکاری از آن زمان آغاز شده و خوشبختانه با انجام مذاکرات متعدد همکاری مجدد بین این دو شرکت آغاز شده است و بر همین اساس خودروهای جدید گروه سایپاسیتروئن در سال آینده در خطوط تولید شرکت سایپا کاشان تولید و وارد بازار های داخلی و بین المللی خواهد شد.

شایان ذکر است شرکت سیتروئن پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ گونه همکاری به صورت سرمایه گذاری مشترک در تمامی زنجیره ارزش افزوده از جمله تولید در ایران نداشته و برای اولین بار پس از 39 سال مجددا از طریق جوینت ونچر با سایپا شروع به همکاری کرده است.

گروه خودروسازي سايپا فلسفه و نگرش خود را بر پنج اصل رشد متوازن و مستمر، ايجاد ارزش پايدار براي ذينفعان، رهبري هزينه رقابتي، دستيابي به برند برتر ايراني و كمينه سازي ريسك در سرمايه گذاري، بنا نموده است. اين فلسفه در قالب برنامه راهبر تشريح و اجرا مي گردد :

رشد متوازن و مستمر

گروه سايپا از طريق برنامه ريزي جامع و كامل و حذف موانع موجود توسعه ، در جهت رشد متوازن و مستمر خود گام بر مي دارد. اين گروه رشد متوازن را در دو حوزه زير مورد توجه قرار داده است:

  • توسعه كسب و كار
  • منابع انساني
ارزش پايدار براي ذينفعان

گروه خودروسازی سایپا با هدف ایجاد تاثیرات مثبت اقتصادی, اجتماعی و زیست محیطی فعالیت های زنجیره ارزش خود را به صورت اثربخش مدیریت می کند تا از آن طریق ارزش پایدار برای ذینفعان خود ایجاد نماید. در همين خصوص توجه به موارد زير ضروري است:

  • ايجاد ارزش پايدار در زنجيرة صنعت خودرو
  • ايجاد و توسعه فرصت براي مشتريان
  • ايجاد منافع پايدار براي سهامداران
  • ايجاد منافع پايدار براي كاركنان

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید