قیمت زانتیا سیتروئن | XANTIA

در خصوص قیمتی که قطعات لوازم یدکی خودروی «زانتیا» محصول «سایپا» دارد باید بگوییم که گاهی تا دو برابر سایر خودروهای هم قیمت خود یعنی رنج قیمت 30.000.000 الی 50.000.000 تومان بالا می رود و حتی گاهی این اختلاف قیمتی چیزی بیش از 2 برابر هم می شود .

در حال حاضر حدود هفت سالی هست که دیگر این خودرو تولید نمی شود و به همین دلیل هم پیدا کردن نسخه نو و یا کم کرده این خودرو که سالم باشد کار دشواری است و از سوی دیگر هم خریداری کردن «زانتیا»یی که زیاد کار کرده باشد با توجه به بالا بودن قیمت هایی که قطعات آن دارد ریسک بالایی را برای صاحبش به همراه خواهد داشت .

بنابراین افرادی که به دنبال یک خودروی اقتصادی هستند، باید به فکر یک گزینه دیگر باشند. نمونه های سالم و نسبتا کم کارکرد زانتیا این روزها بیش از 33 میلیون تومان قیمت دارند و با توجه به مشکلات تعمیر و نگهداری خرید نمونه های ارزان قیمت و کارکرد بالای این خودرو توصیه نمی شود.

اما با توجه به بازگشت رسمی سیتروئن با بازار کشورمان و همکاری مجدد این خودروساز با سایپا، شایسته است تا برای احترام به مشتریان قدیمی این برند، سایپا و سیتروئن فکری به حال شرایط نامساعد بازار قطعات یدکی و تعمیرات زانتیا بکنند، تا بلکه جایگاه برند سیتروئن در اذهان مشتریان احیا شود.

سیتروئن زانتیا یکی از محبوب ترین خودروهای فرانسوی تاریخ ایران است. این اتومبیل خانوادگی بین سال های 1993 تا 2001 بر روی خط تولید سیتروئن قرار داشت و در طول این مدت به تعداد 1.2 میلیون دستگاه ساخته شد.

در ژانویه 2001 و تقریبا همزمان با خاتمه پیدا کردن تولید زانتیا در رن فرانسه، سایپای ایران طبق قرارداد منعقد شده شروع به مونتاژ نسخه فیس لیفت 1998 کرد.

زانتیا تا سپتامبر 2010 (شهریور 1389) مهمان سایپا بود و بعد از این تاریخ تولید آن در ایران نیز به پایان رسید. ظاهرا نام این خودرو (Xantia) از کلمه یونانی Xanthos برگرفته شده که به معنای نور است.

ورود زانتیا در اوایل دهه 80 هجری شمسی به بازار فوق العاده تشنه، محدود و بدون تنوع کشور یک اتفاق بسیار خوب برای علاقه مندان به خودرو بود.

مشخصات فنی مناسب، قابلیت های دینامیکی بالا، طراحی خاص و زیبای بدنه در کنار امکانات خوب و سیستم تعلیق منحصر به فرد باعث شد که محصول سیتروئن با استقبال بسیار بالایی روبرو شده و به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید