مرکز تحقیقات سایپا

مركز تحقيقات و نوآوري سایپا :

گروه سایپا با سرمایه گذاری مستقیم خود در سال 1372 با در نظر گرفتن اهمیت ویژه ای که نوآوری و تحقیقات در صنعت خودروی یک کشور دارد شروع به ساختن یک مرکز تحقیقاتی کرد .

ایجاد شدن مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا با هدف ارائه نمودن خدمات به صنعت خودروی کشور صورت گرفت .

این مرکز با تاسیس فضاهای کارگاهی و اداری و آزمایشگاهی خریدن و نصب نمودن تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری موفق شد در سال 76 رسما به مرحله بهره برداری برسد .

این مرکز در ۲ سایت مجزا شامل ساختمانهای اداری، کارگاه های مدلسازی، ماشین ابزار، مونتاژ مکانیک و آزمایشگاه های آلایندگی، تست جاده ای، CMM، برخورد غیر مخرب و آزمایشگاه صدا و مودال و آزمایشگاه تست شرایط جوی احداث گردیده است و با ارائه مجموعه کاملی از خدمات طراحی و تکوین محصول، تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی و انجام تستهای مختلف TA و COP بر روی خودرو و قطعات و همچنین ارائه خدمات متنوع مهندسی و آموزشی در سطح صنعت خودرو عملکردی موفق داشته است.

در حال حاضر با توجه به پتانسیل های موجود و سرمایه گذاری های انجام شده در بخش های آزمایشگاهی، این مرکز به عنوان مجهزترین واحد آزمایشگاهی در کشور محسوب میگردد.

 

مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا در ابتدای زنجیره توسعه محصولات به عنوان موتور محرک و جلوبرنده گروه در تحقق اهداف گروه مي باشد، اين مركز با ایجاد زیر ساختهای لازم پتانسیل ها و توانمندی های خود را جهت اجرای برنامه های توسعه محصول گروه افزایش داده و جایگاه خود را به عنوان راهبر پروژه های توسعه محصول به ویژه در بخش خودروهای سواری تثبیت نموده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید