BRILLIANCE H220 | برلیانس H 220

برلیانس H220 یک خودروی  هاچبک 5 درب کوچک می باشد  که در سال 2013 در چین از آن رونمایی به عمل آمد و فروش آن شروع شد. از نظر تکنیکی، H220 کاملا شبیه  با مدل سواری H230 می باشد در واقع می توان گفت مدل هاچبک شده ی H230 می باشد  و H220 نام گزاری شده اند

 

طراحی بدنه:

همان گونه که قبلا گفته شد  H220 هاچبک شده ی مدل سواری H230 است  ولی آنقدر ها هم که به نظر می آید  مشابه نمی باشند

H220 نسبت به همتای سواری خود ظاهری دلپسند تر و زیبا تری دارا می باشد  مخصوصا چراغ های جلو که کشیده تر و زیبا تر گشته اند .

علامت T شکلی که بر روی قسمت رادیاتور طراحی گشته است هیچ ارتباطی  به برند یا مدل خودرو ندارد به همین دلیل در کل براساس نظرهای مشتریان ظاهر پشت خودرو شکیل تر  از ظاهر جلوی آن می باشد .

 

 

گلگیر موجود  بر روی سپر جزئیات زیبایی دارد و ظاهر  زیبایی  به عقب خودرو داده است.

همچنین چراغ های عقب هم کوچک و مدرن طراحی گشته اند .

همه ی جزئیات در قسمت عقب بدنه عالی هستند غیر از لوله ی لگزو که در زیر سپر ظاهری نه چندان خوشگل  و دلپسند ارائه داده است.

به جز این مواردبیان شده ، می توان در کل برلیانس H220 را جزو هاچبک های زیبا دسته بندی  کرد.

 

 

طراحی کابین:

کابین برلیانس H220 حالت اسپرتی را دارد  این حس اسپرت بودن به دلیل  موجود بودن  یک داشبورد بزرگ و ساده با مواد تشکیل دهنده ی نسبتا خوب، بخش کیلومتر شمار و عقربه های غیر دیجیتال، تعداد زیاد کلید و دکمه و یک فرمان ساده ی بدون دکمه بیش از پیش تقویت می شود.

 

 

ابعاد خودرو:

سایز خودرو عبارت است از 4190 میلی متر طول، 1703 میلی متر عرض و 1482 میلی متر ارتفاع. فاصله ی بین محور چرخ ها 2570 میلی متر می باشد

مکانیک:

موتور استاندارد برلیانس H220 یک موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری بنزینی با 105 اسب بخار(143 نانومتر) می باشد که تا مدتی تنها گزینه ی موجود برای موتور بود اما اخیرا یک موتور 1.3 لیتری جدید با 93 اسب بخار نیرو هم به لیست موتورها اضافه شده است. این موتور همراه با یک جعبه دنده ی دستی 5 حالته یا یک جعبه دنده ی خودکار 4 حالته می باشد. البته قبلا مدل هاچبک(یعنی H220) تنها با جعبه دنده ی خودکار عرضه می شد اما اخیرا آپشن جعبه دنده ی دستی نیز اضافه شده است. خودرو تنها با جعبه دنده ی خودکار عرضه می شود و با کمک این جعبه دنده ی نیروی موتور به دیفرانسیل جلو ارسال می شود.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید